Jdi na obsah Jdi na menu

Strojní úklid sněhu nabízím jako doplňkovou službu v zimním období.

 

V případě zájmu o využití služby strojního úklidu sněhu po celé zimní období je možnost uzavření smluvního vztahu s podmínkou, že zákazník v tomto případě platí paušální částku za pohotovost po celou dobu smluvního vztahu (obvykle od začátku listopadu do konce března následujícího roku). Vlastní zásah potom probíhá v režimu "na zavolání" kdykoliv a je účtován hodinově. Při větší vzdálenosti od sídla je rovněž připočtena paušální částka za příjezd. Veškeré ceny jsou dohodnuty předem a jsou součástí smlouvy.

 

Příklad: Provozovatel areálu vzdáleného 20 km od sídla (Stod) chce zajistit zimní údržbu. Jelikož provoz je nepřetržitý, potřebuje mít zajištěnu službu dostupnou rovněž nepřetržitě. S dodavatelem uzavře smlouvu o zajištění zimní údržby od listopadu do března s tím, že bude platit za pohotovostní službu po celé toto období částku například 250 Kč / den (tj. 7.750,- Kč za 31. kalendářních dní ... 37.750,- Kč za celé období). Tím má zajištěnu nepřetržitou pohotovostní službu, kdy stačí, aby ostraha (nebo jiná pověřená osoba) v případě potřeby zavolala na pohotovostní číslo a do hodiny od přijetí hovoru započne úklid. Příjezd je účtován určitou částkou (např. 400,- Kč a to pouze z důvodu předchozích zkušeností, kdy ostraha zavolala jen proto, že začal padat sníh, ale přitom se na zemi okamžitě rozpustil, případně uklouzla po zmrzlé louži u okapu, aniž by bylo co uklízet ... cena za výjezd pak zahrnuje nutné náklady na cestovné a rovněž je určitou prevencí proti zneužívání pohotovostní služby - běžnou praxí je, že pověřená osoba v případě neoprávněného volání zaplatí tuto částku jako pokutu za porušení povinností zaměstnavateli a napříště si dobře rozmyslí, zda zásah je skutečně zapotřebí). Vlastní zásah je pak účtován hodinově, např. 350,- Kč za strojní motohodinu. Pak záleží, co všechno se uklízí a jaká je rozloha areálu. Dá se předpokládat, že s větší rozlohou uklízených ploch se částky ve smlouvě budou snižovat a naopak.

 

Určitou alternativou ke smluvnímu vztahu je možnost zavolání pouze v případě potřeby (řeší se písemnou objednávkou před začátkem zimy). Zde ale není jistota, že bude možno přijet a započít s úklidem okamžitě po zavolání - prodleva se může pohybovat v řádu několika hodin s ohledem na momentální vytíženost techniky a pracovníků. Nicméně počítají se jen skutečné náklady - cestovné a hodinová sazba při úklidu, nic navíc.

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Sníh - úklid